Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) indir,download,yükle - İnternet - Mac Programları
programkolik.net - Dosya ve Program Arşivi 13 Ana 354 Alt kategoride Toplam: 10.704  Dosya/Program bulunmaktadır.


İnternette Ara

Dost Siteler
İstatistikler
Ana Kategori

13

Alt Kategori

 354

Toplam Dosya

 10.704

Ana Sayfa » Mac » İnternet » Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için)
   Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için)
  Boyutu : 16.8 Mb
  Kullanım Süresi :
  Dili : Türkçe
  Platform : Mac OS X
  Üretici Firma : Mozilla
  Ekleme Tarihi : 29-10-2007

[PROGRAMI / DOSYAYI YÜKLE]


Tanıtım:
Mozilla Firefox, Internet Explorer`ın en büyük rakiplerinden olan bir internet tarayıcısıdır. Hızı, sürekli yenilenmesi, güvenliği ve diğer birçok gelişmiş özelliği nedeniyle her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Yazılımın Genel Özellikleri
 • Gelişmiş Sekmeli Tarama
  Firefox 2 yeni pencereleri öntanımlı olarak sekmelerde açar. Böylece ekranınız daha derli toplu olur. Bir sekmeyi kazayla kapatırsanız Geçmiş menüsüne giderek kapattığınız sekmeyi "Yeni kapatılan sekmeler" alt menüsünden yeniden açabilirsiniz. Çok fazla sekme açtığınızda, tüm bunların tek bir pencereye rahatça sığmasını sağlamak amacıyla, sekme çubuğunun her iki ucunda kaydırma çubukları belirir.

 • Oturum Kurtarma
  Web`de bir işle uğraşırken bulunduğunuz yeri kaybetmek acı vericidir. Firefox baştan başlatılmak zorundaysa ya da kapanırsa, onu yeniden açtığınızda kaldığınız yere geri dönersiniz. Bakmakta olduğunuz sekmeler ve pencereler; hatta formlarda yazmakta olduğunuz şeyler; devam etmekte olan indirme işlemleri; tüm bunları Firefox yeniden açıldığında bıraktığınız gibi bulacaksınız.

 • Yazım Denetimi
  Bazen aceleniz etmeniz gerekir ve bir kelimede önce hangi harfin yazılacağı konusunda tereddüt yaşarsınız. Firefox 2`de bulunan yazım denetimi özelliği sayesinde bu tür hatalar yapmaktan kurtulursunuz.

 • Arama Tavsiyeleri
  Firefox 2`deki bazı arama motorları aklınızdan geçenleri okuyarak tam olarak ne aradığınızı size tavsiye edebilir. Arama çubuğunda yazmaya başladığınızda tavsiye listesini içeren bir açılır menü belirecektir. (Bu işlem Google, Yahoo! ve Answers.com arama motorlarında geçerlidir.)

 • Canlı Başlıklar ve Canlı Sık Kullanılanlar
  Firefox 2`deki canlı başlık ve canlı sık kullanılanlar (yer imi olarak adlandırılmış) özelliği sayesinde, sürekli takip ettiğiniz sayfalardaki önemli bilgileri düzenli olarak güncellenen bir özet şeklinde canlı başlıklarda ve canlı sık kullanılanlar bölümlerinde görebilirsiniz.

 • Bütünleşik Arama
  Firefox aradığınız şeyi bulmanıza yardım eder. Google, Yahoo!, Amazon, eBay, Answers.com ve Creative Commons arama motorları arama çubuğunda yüklü olarak gelir. Beğendiğiniz bir sitenin arama motorunu da bu listeye ekleyebilirsiniz.

 • Açılır Pencere Engelleyici
  Firefox istenmeden açılan ve sizi canınızdan bezdiren pencereleri engelleyerek gezdiğiniz sayfalarda kontrolü size verir.

 • Düzgün Arayüz
  Firefox 2`nin arayüzü tarama deneyiminizde herhangi bir değişikliğe yol açmadan kullanılabilirliği arttırmak üzere yeniden tasarlandı.

 • Erişilebilirlik
  Firefox herkes için daha iyi bir tarama deneyimi sunuyor. Buna görme noksanlığı olanlar da dahil. Firefox, DHTML erişilebilirliği sunar. Geliştiriciler hareket engeli bulunanların daha az iş yapmalarını sağlamak için, bir belgede gezmek için gerekli sekme açma ve kapatma sayısını azaltacak sayfalar hazırlayabilirler. Ayrıca Firefox, Microsoft`un Windows için sunulan erişilebilirlik API`si olan Microsoft Active Accessibility desteğini de içerir. Bu destek sayesinde Firefox ile GW Micro`s Window-Eyes ve Freedom Scientific`s JAWS ekran okuyucuları bir arada çalışabilir.

 • Yemlemeden Koruma
  Kişisel bilgilerinizi korumanıza yardım ederek sizi kimlik hırsızlığından kurtaran yemleme koruma (anti-phishing) sistemi, Firefox`un güvenliğini yeni bir düzeye taşıyor. Sahtekârlık şüphesi taşıyan bir siteyle ("yemleme sitesi" olarak bilinir) karşılaştığınızda Firefox sizi uyararak gerçekten aramakta olduğunuz asıl siteyi bulmanız için sizi arama sayfasına götürmeyi teklif edecektir.

 • Açık Kaynak Daha Güvenli
  Firefox`un kalbinde, tüm Dünya`ya yayılmış binlerce tutkulu ve deneyimli geliştirici ve güvenlik uzmanı tarafından yürütülen, açık kaynaklı bir geliştirme süreci yatar. Bu da ürünün daha güvenli, hatasız ve güncel olmasını sağlar.

 • Otomatik Güncelleme
  Firefox`un güncelleme sistemi her zaman en son sürümü kullanıp kullanmadığınıza bakar ve yüklenebilecek bir güvenlik güncellemesi varsa sizi haberdar eder ve güncellemeleri indirip kurmanıza yardım eder.

 • Casus Yazılımdan Koruma
  Siz açıkça onaylamadıkça, Firefox hiçbir siteye, bilgisayarınıza dosya indirme, kurma ve program çalıştırma izni vermez.

 • Özel Veri Temizliği
  Firefox size tarama bilgilerini (geçmiş sayfalar, formlara girilen veriler vs.) temizleme olanağı sunar. Evinizde de kullanıyor olsanız, kütüphanede de kullanıyor olsanız, Firefox`taki özel verilerinizi temizlediğinizde bu bilgilerin tamamen yok olduğundan emin olabilirsiniz.

 • Tarayıcınızı Kendinize Uydurun
  Firefox`u zenginleştirmek için addons.mozilla.com sitesindeki binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçebilirsiniz. Bu, Firefox`u kendi tarayıcınız hâline getirmenin en kolay yolu. Tarayıcınızın görünümünü düğmelerden renklere ve yazıtiplerine kadar her şeyi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Tema desteği sayesinde de beğendiğiniz arayüzleri kullanabilirsiniz.

 • Arama Motoru Yöneticisi
  Artık arama çubuğuna çabucak yeni bir motor ekleyebilir, istediğinizi çıkarabilir ya da bunları dilediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Ayrıca Firefox 2 kurulabilecek bir arama motoru olan siteleri algılar ve açılır menüdeki tek bir tıklamanızla sizin için bu arama motorunu kurar.

  Yazılımın Bu Sürümündeki Değişiklikler
 • Daha İyi Bir Web Deneyiminin Tadını Çıkarın
  Firefox 2 çevrimiçi deneyiminizi daha etkin kılmaya yardımcı olacak yeni özelliklerle birlikte geliyor.

 • Web`de Güvenle Yaşayın
  Firefox`un casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına yemleme (ing. phishing) koruması da eklendi.

 • Tarayıcınızı Kendinize Uydurun
  Firefox`u zenginleştirmek için binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçin. Bu, Firefox`u kendi tarayıcınız hâline getirmenin en kolay yolu.

  Anahtarlar:Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) download,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) çek,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için),Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) mp3,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) şarkı sözü,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) film indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) film,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) açıklama,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) bul,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) video,Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için) bedava
 •  
  Bu Program Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
   
  Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
  İsminiz
  E-Mailiniz
  Yorumunuz
   
  .
  Mozilla Firefox (Türkçe - Macintosh için)
  SEÇMECE PROGRAMLAR
  Balzac
  Web Devil
  ExtremeZ-IP File Server
  Cabos (Macintosh)
  Hızlı TTNet (Mac OS X)
  Transmit
  FTPeel
  Net Check
  LimeWire Basic (Macintosh
  Snak
   

     

  Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır