Snapper indir,download,yükle - Tarayıcı Eklentileri - İnternet Programları
programkolik.net - Dosya ve Program Arşivi 13 Ana 354 Alt kategoride Toplam: 10.704  Dosya/Program bulunmaktadır.


İnternette Ara

Dost Siteler
İstatistikler
Ana Kategori

13

Alt Kategori

 354

Toplam Dosya

 10.704

Ana Sayfa » İnternet » Tarayıcı Eklentileri » Snapper
   Snapper
  Boyutu : 66 Kb
  Kullanım Süresi :
  Dili : Ingilizce
  Platform : Windows (Tümü)
  Üretici Firma : Joe Miller
  Ekleme Tarihi : 21-07-2006

[PROGRAMI / DOSYAYI YÜKLE]


Tanıtım:
Snapper; Mozilla Firefox internet tarayıcınız için bir eklentidir.

Eklentinin Kullanım Amacı :
Snapper eklentisi ile Firefox içindeki herhangi bir bölgenin ekran çıktısını (resmini) alabilir veya kendi belirlediğiniz (çizerek) bir kısmın resmini alabilir, resim dosyası (sadece *.PNG olarak kaydetmekte) olarak kaydedebilirsiniz.

Eklentinin Kullanılması
Eklentiyi kurup Firefox`u kapatıp açtıktan sonra Firefox alt çubuğuna kırmızı balık şekli gelmiş olacaktır.
Bu işaretin üzerinde farenizin sağ tuşu ile tıkladığınızda hemen farenizin yanında dört seçenkli bir seçim menüsü gelecektir.
Bunlardan ilki "Start Snapping" kısmını seçtiğinizde karşınıza bir şey çıkmaz ve bir uyarı gelmez fakat farenize ekran üzerinde (Firefox sayfa içeriği kısmında geçerli) kırmızı bir kutu ile resim alacağınız yeri seçme özelliği eklenmiş olmaktadır.
(Aktif olduğunu aşağıdaki kırmızı balığın ağzının açık olmasından anlayabilirsiniz.)
Bu işlemi başlattıktan sonra resmini almak istediğiniz bölgeyi farenizin sol tuşuna basılı tutup seçerek, kırmızı pencere içine alıp farenizin sol tuşunu bıraktığınızda ekrana başlık kısmında "Save As" (Farklı Kaydet) yazan bir pencere gelecektir.
Kaydedeceğiniz resme vereceğiniz ismi pencerede gelen varsayılan ismin üzerine yazıp, üst kısımdan da kaydetmek istediğiniz klasörü seçerek "Kaydet" butonuna basarak işlemi bitirebilirsiniz.

Resim seçme islemini Firefox sağ tıklama menüsünden de başlatıp, sonlandırabilirsiniz.

İşlem menüsünde "Options" kısmına girdiğinizde karşınıza sadece bir seçenek gelmektedir.
Bu seçenek te; "Automatically save snapped images?" sorusundan ibarettir.
Bu sorunın yanındaki işareti tıklarsanız size isterseniz seçtiğiniz resmi kaydedeceğiniz varsayılan klasör belirtmenizi sağlar. Bu sayede her seçimden sonra tek tek uğraşmanıza gerek kalmaz. Resimlerin dosya isimlerini sonra kendiniz kaydedilen yerden değiştirebilirsiniz.

Diğer iki seçenek te üretici web sitesindeki kullanım anlatımı (burada anlattıklarımın İngilizcesi) ve üretici hakkında bilgiler bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOT :
Resim seçme/kaydetme işleminiz bittikten sonra alt taraftaki kırmızı balığın üzerinde sağ tıklayıp "Cancel Snapping" seçmelisiniz ki (bu işlemden sonra aşağıdaki kırmızı balığın ağzı kapanır) fareniz tekrar sayfada normal işlevini yapar hale gelsin. Aksi taktirde fareniz ile kırmızı çerçeve oluşturma işlevi dışında birşey yapamazsınız.

Firefox Eklentilerinin Kurulması :
Programı indir linkine tıkladığınızda gelen ekranda tarayıcınızın menü kısmının altında çıkan sarı uyarı çubuğuna tıklayıp "Bu Siteye İzin Ver" seçeneğini seçmeniz halinde Firefox eklenti yükleme/kurma penceresi gelecektir.
Bu pencerede "Kur" butonundaki sayan süre bitince bu tuşa basıp kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentiyi Kaldırmak ve Güncellemek :
Tarayıcınızın üst menülerinden Araçlar menüsünün altındaki Eklentiler kısmına tıkladığınızda açılan Eklenti Kurma / Kaldırma / Güncelleme penceresinde kaldırmak istediğiniz eklentiyi bulup üzerinde sağ tıklayıp "Kaldır" diyebilir veya üzerine bir kez tıklayıp bu pencerenin alt kısmında bulunan "Kaldır" tuşuna basarak kaldırabilir veya "Güncelle"
butonu ile pencerede bulunan tüm eklentilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Editörün Yorumu :
Çok uzun zamandır bir Mozilla Firefox kullanıcısı olarak, neredeyse tüm Firefox eklentilerini kullanmış olduğum halde en çok işe yarayacak olan ve kullanımı en eğlenceli olanlardan biri diyebilirim. Ayrıca hiçbir ekstra program gerektirmiyor. Web tasarımı yapanların ve Firefox`tan faydalanarak bazı resimler almak isteyenlerin oldukça işine yarayacak bir eklentidir. Tek eksi yönü ise kaydedeceğiniz resmi sadece PNG olarak kaydedebiliyor olması.
Artık web sayfalarından alınamayacak resim kalmayacak sanırım.

Anahtarlar:Snapper indir,Snapper download,Snapper indir,Snapper çek,Snapper,Snapper mp3,Snapper şarkı sözü,Snapper film indir,Snapper film,Snapper açıklama,Snapper bul,Snapper video,Snapper bedava
 
Bu Program Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
 
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
.
Snapper
SEÇMECE PROGRAMLAR
RIP Killer Popup Blocker
12Ghosts Pop-Up Killer
Gmail File Space (GSpace)
Pop Up Blocker
Markom Bar
Popup Free
Minimeter (Türkçe)
Pozibar Firefox Eklentisi
Update Notifier
Neoobe Araç Çubuğu
 

   

Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır